NoneTune

NoneTune

Z kim współpracuję – czyli referencje z ręką na sercu:


Tym razem o muzyce. Oczywistością jest, że sztuka wymaga oprawy muzycznej. Bardzo zależało mi na tym, by nie było słychać szurania butów w czasie wernisażu, tylko by przelatywała przez nas muzyka.


 

I miała być grana – tworzona na żywo. I do tego doskonała. Tak się stało za sprawą Michała Mrozka i Jarka Rutkowskiego. Pojawili się na scenie by rozszerzyć naszą rzeczywistość o dźwięki – które choć elektroniczne, lirycznie łączyły się z wystawionymi zdjęciami Jagody Malanin. Jarka usłyszałam dopiero podczas wernisażu, ale pracując już wcześniej przy tworzeniu wystawy z Michałem – wiedziałam,że będzie dobrze i ekscytująco. I tak się stało. Za co szalenie obu Panom dziękuję! Muzyka, słowa brzmiały dużo dłużej niż wernisaż, a gdy ucichły-wszyscy pytali “jak to?! czemu?!”

.
Na szczęście występ nie był jednorazowy- Panowie pojawili się na scenie PROZY znowu – i mam nadzieję, że będą pojawiać się coraz częściej i w różnych miejscach. Niech zawładną Waszymi uszami i wprawią Was w dobry trans! Poniżej udostępniam piękne zdjęcia – właśnie z ostatniego koncertu w PROZIE. Niech się dzieje dobrze i idzie w świat!

zdjęcia: Marcin Pławnicki